Dekoratiivpadi 40×40 cm Tõstamaa

29,99

Kirjeldus

Tõstamaa kaunitari näo muerto-maalingu lilltikand on pärit selle piirkonna tanult. Juustel kannab ta kajakamune, kivikesi, pilliroogu ja kadakaoksi, sest Tõstamaal on väga ilus rannajoon ning sealset Sorgu saart peetakse looduslikuks kiviktaimlaks ning merelindude paradiisiks. Kadakas on sitkuse sümbol – temast on saanud omamoodi sümbol meie tuulise kodumaa ja kogu meie rahva jaoks, kehastades nõnda olude kiuste kustumatut elujõudu (Ants Viires). Teist nii visa ja vähenõudlikku puud leiab harva, teravad okkad on aga kohe valmis, kui vaja end kaista. Teda peetakse ammustest aegadest pühaks puuks, just kadakamarja otsas olevad ristimärgi tõttu. Kadakaoksad seinal kaitsavat kurja ja halbade vaimude eest.

koostis 100% polüester

Padjade pilt on inspireeritud Mehhiko pühast Dia de Muertos, mil avaldatakse austust surnutele. Mehhiklased ei tähista mitte surma, vaid taaskohtumist armastatud inimeste hingedega. Kui on üks päev aastas, mil kohtuda armastatud hingedega, siis ei tohi see päev olla kurb, vaid rõõmus ja pidulik. Sel päeval tähistakse elu!

Maskidel on kujutatud Eesti erinevatest paikadest pärit rahvariiete mustreid-Setumaa, Muhu, Tõstamaa, Iisaku.

Lucky Son of a Bitch`i sari `Dia de Muertos` teeb kummarduse Mehhiko tavale liites selle esteetikale erinevate maailma riikide rahvusmustrid ja käsitletava paiga looduse ja taimestiku omapära.