Dekoratiivpadi 40×40 cm Setumaa

29,99

Kirjeldus

Setu kangelanna kannab oma näol muerto-maalingut, mille muster on inspireeritud setu hame varrukakirjast. Tema pead ehivad õitsvad pihlakobarad, mis süboliseerivad aastaaegade vaheldumist ja inimeele muutlikkust. Pihlakas on setude püha puu, nad seostavad seda naiselikkuse ja tundeeluga. Pühadusele viitab muu hulgas ka marja otsas olev rist, täht või viiskand. Pihlapuine punn seinas aitas uskumuse järgi ära hoida haigusi ja kurje vaime. Pihlakas on andnud nime Räpina linnale, see tuleb venekeelsest sõnast `rjabina`. Ka tänapäeval usuvad inimesed pihlaka kaitsvasse toimesse, pihlakaoks koduksel või autos usutakse kaitsvat õnnetuse eest. (Margit Veromann)

koostis 100% polüester

Padjade pilt on inspireeritud Mehhiko pühast Dia de Muertos, mil avaldatakse austust surnutele. Mehhiklased ei tähista mitte surma, vaid taaskohtumist armastatud inimeste hingedega. Kui on üks päev aastas, mil kohtuda armastatud hingedega, siis ei tohi see päev olla kurb, vaid rõõmus ja pidulik. Sel päeval tähistakse elu!

Maskidel on kujutatud Eesti erinevatest paikadest pärit rahvariiete mustreid-Setumaa, Muhu, Tõstamaa, Iisaku.

Lucky Son of a Bitch`i sari `Dia de Muertos` teeb kummarduse Mehhiko tavale liites selle esteetikale erinevate maailma riikide rahvusmustrid ja käsitletava paiga looduse ja taimestiku omapära.