Dekoratiivpadi 40×40 cm Muhu

29,99

Kirjeldus

Muhu neiu muerto-maalingus sulavad kokku kaks Muhu tikandit: kuldsed viljapead ja geomeetriline särgikiri. Loomulikult on kesksel kohal kaheksakanna ehk Muhu männa kujutis. See märk on tuntud nii Euroopas kui ka idamaades ning on Eestis kasutuses olnud arvatavasti juba väga ammustest aegadest. Seda märki tehti peale rahvariiete ja ehete ka uste kohale ning aknalaudadele, et hinged tagasi tuleksid. Usuti, et hinged rändavad allmaailmast selle märgi justkui värva kaudu. Muhu saare neiu juustel särab täies ilus muhu lilltikand, milles on elustunud kogu talu õueaed moonide, karikakardi, kellukeste, maasikate ja meelespeadega.

koostis 100% polüester

Padjade pilt on inspireeritud Mehhiko pühast Dia de Muertos, mil avaldatakse austust surnutele. Mehhiklased ei tähista mitte surma, vaid taaskohtumist armastatud inimeste hingedega. Kui on üks päev aastas, mil kohtuda armastatud hingedega, siis ei tohi see päev olla kurb, vaid rõõmus ja pidulik. Sel päeval tähistakse elu!

Maskidel on kujutatud Eesti erinevatest paikadest pärit rahvariiete mustreid-Setumaa, Muhu, Tõstamaa, Iisaku.

Lucky Son of a Bitch`i sari `Dia de Muertos` teeb kummarduse Mehhiko tavale liites selle esteetikale erinevate maailma riikide rahvusmustrid ja käsitletava paiga looduse ja taimestiku omapära.