Dekoratiivpadi 40×40 cm Iisaaku

29,99

Kirjeldus

Iisaku tütralapse nägu kaunistav muerto-maaling on leitud sealsete rahvarõivaste käise lilltikandilt, mis on ebatavaliselt monokroomne sini-mustas värvigammas. Tema pead ehivad pärjana mitmesugused rabas kasvavad taimed, sest Iisaku lähedal asub liigirohke Muraka raba. Pärg on punutud murakatest, raba-jänesvillast, näsiniinest ja kroonijuveeliks on orhidee, kuradi sõrmkäpp. Eesti rahvapärimus ei tunne orhideed, küll aga tunneb käpalisi, mis said nime oma käpakujulise juure tõttu. Orhideesid e käpalisi peeti oraakeltaimedeks, millega ennustati mehelesaamist. Samuti pidi nende juurtel olema kaitsev võime kurja silma ja nõiduse vastu.

koostis 100% polüester

Padjade pilt on inspireeritud Mehhiko pühast Dia de Muertos, mil avaldatakse austust surnutele. Mehhiklased ei tähista mitte surma, vaid taaskohtumist armastatud inimeste hingedega. Kui on üks päev aastas, mil kohtuda armastatud hingedega, siis ei tohi see päev olla kurb, vaid rõõmus ja pidulik. Sel päeval tähistakse elu!

Maskidel on kujutatud Eesti erinevatest paikadest pärit rahvariiete mustreid-Setumaa, Muhu, Tõstamaa, Iisaku.

Lucky Son of a Bitch`i sari `Dia de Muertos` teeb kummarduse Mehhiko tavale liites selle esteetikale erinevate maailma riikide rahvusmustrid ja käsitletava paiga looduse ja taimestiku omapära.